Tak tohle jsem opravdu nečekal. Zašel jsem si ve škole pokecat s naším anglickým lektorem z US and A (nehoráznej týpek, vypadá strašně nevinně, ale ve skutečnosti je to strašnej vejlupek :D) a opět jsme se dostali k tématu: „Jak pokračuje tvůj magazín?“ Chvíli jsem mu odpovídal a on mi najednou říká: „Znáš Richarda Garriotta?“ Načež jsem se okamžitě chytil: „Jasně, Lord British, Ultima.“ V tu ráno mistr Carroll pyšně dodává: „To je můj kámoš, je ze stejnýho města jako já.“

Richard Garriott

(Richard Garriott, klepněte pro zvětšení)

To mi docela vyrazilo dech. Okamžitě jsem roztáhl pusu od ucha k uchu, vyvalil oči a nevěřícně jsem se zeptal, jestli si dělá srandu. Prý ne. Ego mistra Carrolla však nebylo stále plně uspokojeno, povídá proto dál: „Párkrát jsem byl u něj doma. Normálně dům za čtyřicet mega (USD předpokládám -pozn.). Pozval mě k sobě na Halloweenskou party, to bylo taky hustý. Ve skříni měl pravou lidskou kostru, takže když jsi přišel a tu skříň otevřel, tak na tebe ta kostra vypadla. Taky tam pořád pobíhal nějakej robotickej pavouk, kterej měl snad metr a půl na dýlku.“ Ptám se: „Ten musel bejt pěkně drahej, ne?“ „No, prej stál dvacet táců,“ přitakal mi angličtinář.

Vážně jsem netušil, že člověk, jako je náš pan Carroll (no personal offence, James :)), se bude znát s legendou herního odvětví, se samotným tvůrcem mj. přelomové hry Ultima Online. Myslím, že kdyby se teď Carroll zvedl a šel na nějaký sraz Ultima-geeků a řekl tam to, co řekl mně, že by ho snad i vyhlásili za boha. Ještě s ním hodím řeč ;)