Je tomu již poměrně dlouhou dobu, kdy jsem poprvé mohl bezpečně konstatovat, že Counter-Strike jako takový mě zkrátka přestává bavit. Na jednu stranu smutné, na stranu druhou obdivuhodné, uvážíme-li fakt, že dneškem je tomu již dobrých osm let, kdy jsem CS začal pravidelněji hrát. Možná si říkáte, proč stále hraji, když jsem o pár řádků výše uvedl mé smíření se s několikaletým stereotypem. Odpovědí je GunGame Mod.

Zvláštní, leč zkušenostmi ověřenou věcí je, že nekomplikované věci člověka zabaví mnohdy na delší dobu nežli věci složité. GunGame Mod není žádnou výjimkou, ve své podstatě se jedná o velmi jednoduchou modifikaci, k jejímuž hraní nemusíte ani nic stahovat. Představte si obyčejný CS hraný na často velice neobyčejných mapách bez nákupních zón, každý hráč na začátku dostane do ruky Glock (nezávisle na zvoleném týmu), s nímž musí zabít požadovaný počet protivníků (obvykle jednoho). Jakmile se zadaří, Glock se změní na další pistoli, poté na další, a takto se odehrává celý zápas, dokud se vám nepodaří skolit s každou zbraní ve hře určité množství protivníků.

Problém nastává na předposledním a posledním levelu, kdy dostanete nejprve granát, pak nůž. Na velkých mapách se zdánlivě jednoduché zabití granátem stává skutečným oříškem, mně se nejvíce osvědčila metoda sebrat si od padlého hráče zbraň, s ní někomu pořádně upravit fasádu a následně mu hodit pod nohy onen granát. Na metody „vypwnování“ protivníka nožem musíte bohužel přijít sami, zde se taktika liší mapu od mapy.

Můžete mi s klidem věřit, že nic nedokáže naštvat víc, trčíte-li několik dlouhých minut v čele žebříčku s granátem a stále ne a ne někoho zabít. O to víc tlak krve zvedne situace, kdy někdo srovná skóre, během několik chvil získá grenade kill a nožem, na který jste si celou dobu dělali zálusk, nakonec zařízne vás. Ano, i to se mi párkrát stalo, po vteřině šoku jsem pak ze sebe začal chrlit slova, o nichž jsem ani neměl tušení, že je znám. Silným cholerikům proto hraní GunGame módu důrazně nedoporučuji :-).

Jak ale vyhledat servery s GunGame Modem? Není nic snazšího, než při hledání zadat do filtru map „gg_“ (bez uvozovek), hledač se pak postará o zbytek. Při připojení si hra sama stáhne potřebné soubory a poté se již můžete pustit do boje. Na závěr si ještě neodpustím upozornění: S granáty opatrně, máte jen jeden a za teamkill se strhává level. Hodně štěstí!